Obec Markvartovice
ObecMarkvartovice

Aktuality

Zobrazeno 1-30 ze 65

Výzva hejtmana kraje

Datum: 3. 4. 2020

Hejtman kraje vyzývá občany k zodpovědnému chování. Pokud to není nezbytně nutné (cesta do práce, zajištění základních potřeb apod.), občané by měli být disciplinovaní a nenavštěvovat své příbuzné a známé.
Všechny osoby, které jsou v karanténě z důvodu cestovatelské anamnézy a nemají příznaky, budou na jejím konci testováni rychlotesty.

Jak nakládat s odpady

Jak nakládat s odpadem v době koronavirové pandemie

Datum: 2. 4. 2020

Vážení občané,
Mimisterstvo životního prostředí předkládá postup ohledně nakládání s odpadem v době koronavirové pandemie.

Upozornění na krádež a ničení soukromého majetku

Datum: 1. 4. 2020

Vážení občané,
v posledních dnech jsme obdrželi několik informací od spoluobčanů o pohybu cizích osob na soukromých pozemcích, pokusu o vypáčení zámku u garáže a o krádeži dětského kola ze zahrady. Policie je informovaná a dle svých možností budou v častějších intervalech naši obec projíždět. Žádáme Vás, abyste v případě vypozorování nějaké nekalé činnosti bezodkladně kontaktovali Policii ČR na tel. č. 158.

Bioodpad

Datum: 31. 3. 2020

Vážení občané, od příštího týdne nám opět začíná kombinovaný svoz odpadu z domácností, který nyní bude vyvážen až do poloviny listopadu ve 14 denních intervalech. V příštím týdnu budou poprvé vyvezeny kontejnery (hnědé) na BIO odpad z domácností a zahrádek. Ohledně přistavení velkoobjemových kontejnerů na BIO odpad Vám sdělujeme, že s o hledem na Nařízení vlády ČR o omezení pohybu osob pouze na vycházení za prací, nezbytnými nákupy, k lékaři či na úřady a k omezení osob být na veřejně dostupných místech pouze po dvou, budou kontejnery přistaveny nejdříve po velikonočních svátcích, a to s ohledem na aktuální vývoj situace a dle doporučení vlády ČR.


Informace o zrušení plánovaného přerušení dodávky elektřiny

Datum: 31. 3. 2020

Provozovatel distribuční soustavy společnost ČEZ Distribuce, a. s., si Vás dovoluje informovat o zrušení plánovaného prerušení dodávky elektřiny, které se mělo konat v naší obci dne 2.4.2020. O náhradním termínu budete informováni v dostatečném předstihu.Sbírka zákonů ČR ze dne 25.3.2020

Datum: 27. 3. 2020

Vážení občané,
v příloze naleznete Sbírků zákonů ČR jejichž předmětem jsou úpravy některých zákonů v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii

UPOZORNĚNÍ Finančního úřadu pro MSK

Datum: 27. 3. 2020

Upozornění pro občany na sběrné boxy umístěné v budovách finančních úřadů, které jsou v provozu pro osobní „odevzdání“ daňových přiznání v pracovních dnech od 8:00 do 17:00 hodin.

Mimořádné opatření

Datum: 27. 3. 2020

Vážení občané,
v příloze naleznete Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ohledně zákazu maloobchodního prodeje v některých prodejnách a jeho výjimky ze dne 26.3.2020.

Usnesení vlády o přijetí krizového opatření

Datum: 27. 3. 2020

Vážení občané, v příloze naleznete Usnesení vlády o přijetí krizového opatření ze dne 26.3.2020.

Upozornění na dodržování mimořádných opatření

Datum: 26. 3. 2020

Vážení spoluobčané, před námi je víkend s vyhlídkou pěkného jarního počasí, které nás bude lákat k procházkám a k pobytu v přírodě. Nezapomínejte prosím, že stále platí mimořádná opatření vydaná vládou ČR a Ministerstvo zdravotnictví ještě přitvrzuje v opatřeních. Lidé mohou být na veřejně dostupných místech maximálně po dvou a to až do 1. dubna.
Dodržujte toto a všechna další opatření proti šíření nákazy. Situace je velice vážná, počet nakažených stoupá každým dnem, lidé s onemocněním koronavirovou nákazou jsou už i v okolních obcích a nákazu si nepřivezli ze zahraničí, ale většinou při kontaktu s nezodpovědnými občany. Omezte kontakty s ostatními lidmi na minimum. Dohlédněte na své náctileté potomky, kteří pravidla rádi porušují a stále se shlukují ve větším počtu na veřejně přístupných místech. Buďme zodpovědní k sobě i ke svému okolí. Před zavlečením nákazy domů chraňme také naše starší spoluobčany.
Přeji nám všem hodně zdraví.
A nezapomeňte, rouškou chráníte své okolí a okolí zase rouškou chrání vás.
Šité textilní roušky pro občany naší obce jsou stále k dispozici, stačí o ně požádat SMS zprávou na tel. čísle 606 433 667.
Ing. Pavel Myslivec
starosta

workout

Vandalismus

Datum: 26. 3. 2020

VANDALISMUS,
i v této napjaté době, kdy většina světa řeší koronavirus se mezi námi najdou takoví chytráci, kteří svůj volný čas tráví ničením obecního majetku. Víceúčelové hřiště, které obec vybudovala za nemalé peníze pro všechny naše občany, se stalo prostředkem zábavy pro dva kluky, kteří neměli nic lepšího na práci než likvidovat dopadovou plochu u workoutu. Možná, že se posléze ozvalo jejich černé svědomí a druhý den vrátili, co dříve odcizili. Svůj čin provedli pod rouškou tmy a snažili se obličeje skrývat před kamerami, ale jistě nebude problém pro někoho z jejich vrstevníků jejich totožnost odhalit. Obec poté bude samozřejmě požadovat náhradu za poškozený majetek. Další výtečník se rozhodl v těchto krizových dnech, kdy je pohyb osob omezen pouze na cestu do práce a na zajištění nezbytných nákupů zkrášlit část naší obce svým odpadem a založit novou černou skládku. A to i přesto, že v naší obci stejně jako ve všech sousedních obcích jsou pravidelně přistavovány kontejnery na velkoobjemový a nebezpečný odpad, kde každý může své již nepotřebné věci odevzdat zcela bezplatně. Škoda, že i takto se chovají naší spoluobčané.

Informace ze zasedání Krizového štábu Moravskoslezského kraje

Datum: 25. 3. 2020

Opětovně vyzýváme občany, aby nenavštěvovali své babičky a dědečky, které tím mohou za současné situace ohrozit. Buďte s nimi v kontaktu jiným způsobem, např. telefonicky. I např. při donášce nákupu,léků, omezte délku kontaktu na minimum, zachovávejte odstup, všichni
používejte ochranu obličeje.

Zápis do 1. třídy ZŠ Markvartovice

Datum: 25. 3. 2020

Zápis do 1. třídy se koná 7. 4. od 8 do 17 hodin bez přítomnosti žáků. Všechny informace máte na e-mailu nebo na webu školy. Prosím, napište na e-mail školy, který termín Vám bude vyhovovat, abychom netvořili u školy hloučky.
Děkuji. Mgr.Šárka Kubišová, ředitelka


Základní informace k projednávání přestupků postihujících porušení opatření přijatých v době nouzového stavu

Datum: 25. 3. 2020

Vážení občané v příloze se dočtete aktuální informace ohledně projednávání přestupků postihujících porušení opatření přijatých v době nouzového stavu

Omezení volného pohybu osob v celé České republice prodlouženo do 1. 4. 2020

Datum: 25. 3. 2020

Omezení volného pohybu osob v celé České republice, které má zabránit šíření koronaviru, prodloužila dnes vláda do středy 1. dubna. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) novinářům po zasedání kabinetu řekl, že do stejného data dnes ministři prodloužili všechna dříve přijatá opatření. Původní zákaz platil od pondělí 16. března do úterý 24. března do 06:00.

ORP Hlučín má šest osob nakažených koronavirem

Datum: 25. 3. 2020


Aktuálně máme v ORP Hlučín potvrzeno již šest pozitivních případů nákazy novým typem koronaviru. Tři v Hlučíně, dva ve Vřesině u Hlučína, jeden v Děhylově. V rámci ČR jsou již i první úmrtí, způsobené SARS-CoV-2. Znovu tedy vyzýváme všechny občany: chraňte si svá ústa a nos a dodržujte nařízení Vlády ČR.


Informaceo speciálních stránkách HZS ČR

Datum: 25. 3. 2020

Hasičský záchranný sbor ČR na svých webových stránkách zřídil speciální rubriku „Koronavirus COVID 19 – videoinformace, rady a doporučení“. Více v příloze.

Doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR k používání některých ochranných prostředků

Datum: 25. 3. 2020

Vážení občané, v příloze se můžete seznámit s informacemi Světové zdravotnická organizace (WHO), ve kterých podrobně informuje o používání ochranných prostředků a opatření v souvislosti s ochranou před nákazou a šířením COVID - 19.

Usnesení vlády o přijetí krizového opatření

Datum: 24. 3. 2020

Vážení občané, v příloze naleznete Usnesení vlády o přijetí krizového opatření ze dne 23.3.2020.

Pozor na weby s covid19

Datum: 23. 3. 2020

Vážení občané,
v příloze se můžete dočíst o zneužívání potřeb informací v souvislosti s tématikou Covid 19.

Stanovisko Ministerstva vnitra k posuzování prokazování totožnosti občanským průkazem, ...

Datum: 21. 3. 2020

Vážení občané, v příloze naleznete Stanovisko Ministerstva vnitra
k posuzování prokazování totožnosti občanským průkazem, cestovním pasem a řidičským průkazem v době nouzového stavu

Distribuce roušek

Datum: 21. 3. 2020

Obec Markvartovice informuje, že zájemci o ochranné roušky mohou hlásit své požadavky pro sebe a svou rodinu na tel. č. 606 433 667 nebo psát na urad@markvartovice.cz. Vaše požadavky budou postupně vyřizovány. O čase dodání budete informováni.

Mimořádné opatření - doba pro seniory

Datum: 20. 3. 2020

Vážení občané, v příloze naleznete Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ze dne 19.3.2020.

Usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření

Datum: 20. 3. 2020

Vážení občané, v příloze naleznete Usnesení vlády o přijetí krizového opatření ze dne 19.3.2020.

Usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření

Datum: 18. 3. 2020

Vážení občané, v příloze naleznete Usnesení vlády o přijetí krizového opatření ze dne 18.3.2020.

Nahlášení stavu vodoměrů

Datum: 18. 3. 2020

Odečítač vodoměrů David Špil prosí občany o nahlášení stavu vodoměrů. Zašlete foto vodoměru na tel. č. 604 461 428, nebo e-mailem david.spil@volny.cz nebo VIBER, MESSENGER, WHATSAPP. Děkuje David Špil

Karanténa!!!

Datum: 18. 3. 2020

Vážení spoluobčané, přestože u nás v obci zatím nemáme nikoho s příznaky koronaviru, nepodceňujte mimořádná opatření vydaná naší vládou. Situace je opravdu vážná. Prosím buďme k sobě ohleduplní a dodržujme všechna doporučení v období karantény. Při kontaktu s jinými osobami, minimálně v obchodech a autobusech si zakrývejte nos a ústa rouškou, šálou, šátkem nebo nějakou jinou ochranou. Omezte kontakty s ostatními občany na minimum. Stačí kontakt s jedním nezodpovědným člověkem a jsme minimálně v karanténě. Nejvíce ohrožené občany nad 70 let prosím, ať zůstávají doma a nákupy a léky řeší přes osoby jim blízké. Děkuji všem, kteří se vrhli na výrobu roušek nejen pro sebe. I my se snažíme roušky pro vás zajistit. Rouškou chráníte své okolí a okolí zase rouškou chrání vás.
Ing.Pavel Myslivec
starosta

Rozhodnutí hejtmana Moravskoslezského kraje

Datum: 17. 3. 2020

Vážení občané, v příloze naleznete ROZHODNUTÍ hejtmana MSK, kterým se nařizuje vykonávání péče o děti a mládež ve věku od 3 do 10 let, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví a příslušníci ozbrojených sil anebo pedagogickými nebo nepedagogickými pracovníky.

Prodejna TEMPO Markvartovice informuje o změně otevírací doby

Datum: 17. 3. 2020

Vážení občané, od čtvrtka 19.3.2020 bude změna otevírací doby v prodejně Tempo Markvartovice.
Prodej od 8:00 do 15:00 hod., v sobotu od 7:00 do 10:30 hod. a to až do odvolání.

Usnesení vlády ČR o přijetí krizového opatření

Datum: 17. 3. 2020

Vážení občané, v příloze naleznete Usnesení vlády o přijetí krizového opatření ze dne 16.3.2020

Zobrazeno 1-30 ze 65

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Univerzální překladač

Překlad (translations)

Mobilní aplikace

V obrazeGoogle playApp Store

Informace e-mailem

Novinky e-mailem

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Náhodný výběr z galerie

Předpověď počasí

Počasí dnes:

4. 4. 2020

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 1 až -3°C.