Obec Markvartovice
ObecMarkvartovice

Seznam organizací


Mateřská škola

odkaz na webové stránky: http://www.ms-markvartovice.eu/main.php


Základní škola

odkaz na webové stránky: https://www.zs-markvartovice.eu/
 

Aladin a kamarádi, z.s.

Členové zájmového spolku Aladin a kamarádi, z.s. každoročně organizují letní dětský tábor. Tábory jsou určeny primárně pro děti, které se v důsledku jakéhokoliv chronického onemocnění anebo z nutnosti zvýšeného zdravotnického dohledu, nemohou zúčastnit pobytu jiného typu.

Českomoravská myslivecká jednota

Českomoravská myslivecká jednota sdružuje české, moravské a slezské myslivce již od roku 1923. Pro svých 60 000 členů i širokou veřejnost ochraňují myslivost jako kulturní dědictví a pečují o její trvalý rozvoj.

Český svaz chovatelů Markvartovice

Český svaz chovatelů Markvartovice sdružuje chovatele drobného zvířectva - králíků, drůbeže, holubů, ap. Tento zájmový spolek chovatele nejenom sdružuje, ale také rozvíjí jejich znalosti. Pravidelně se zúčastňují výstav doma i v cizině. Sami také každoročně výstavu drobného zvířectva ve svém areálu velmi úspěšně pořádají.

Český svaz včelařů, z.s.

Český svaz včelařů, z.s. si za hlavní úkoly své činnosti klade hlavně péči o růst odbornosti svých členů. Dále se snaží kladně působit na mládež ve smyslu jejího získávání pro chovatelskou činnost a osvětu ohledně včel.

HC Lipina Markvartovice

Spolek HC Lipina sdružuje hokejové nadšence z naší i z okolních obcí. Účastní se soutěže AHL Kravaře. Svými sportovními aktivitami podporují zdravý životní styl, který se snaží předávat dál pořádáním veřejného bruslení pro veřejnost nebo dalšími sportovními aktivitami pro občany naší obce.

JSDH Markvartovice

Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Markvartovice je jednotka požární ochrany (JPO).
Každý hasič v této jednotce je proškolen nejméně 40 hodinami teoretických i praktických znalostí ročně a dále je musí doplňovat. Musí mít potvrzení od lékaře, že je schopný a zdravotně způsobilý v jednotce působit a každé 2 roky toto potvrzení obnovovat. Zvlášť velké nároky jsou kladeny na nositele dýchací techniky a řidiče.

Kynologický klub Markvartovice

Členové kynologického klubu se zabývají výcvikovou činností psů všech druhů a plemen. Učí pejsky poslušnosti, obraně, stopě atd. Důležitou součástí jejich činnosti je práce s mládeží, kterou učí správnému chování při výcviku a chovu psa.

Pepikovi syncy, z.s.

Členové spolku Pepikovi syncy podporují sport a sportovní vyžití obyvatel obce Markvartovice, pořádají sportovní akce a turnaje v rozmanitých sportovních disciplínách. Propagují sport a zdravý životní styl. Do svých sportovních aktivit zapojují také děti a mládež.

SDH Markvartovice

Sbor dobrovolných hasičů v Markvartovicích pracuje již od roku 1910 a stále je nezastupitelnou složkou v životě obce. Věnuje se činnostem v oblasti sportovní, kulturní a společenské. Prvotní je samozřejmě preventivní práce v oblasti ochrany majetku před požáry a s tím související péče o techniku, dále pak účast na soutěžích v požárním sportu, kde se procvičují a upevňují hasičské dovednosti.

Senior klub, spolek Markvartovice

Spolek Senior klub organizuje pro své členy společenskou, kulturní a zájmovou činnost, např. pořádání zájezdů, plesů, besed, přednášek, a vzdělávacích aktivit. Nabízejí tak možnost setkávání s vrsteníky, možnosti k popovídání a zavzpomínání.

SK Markvartovice, z.s.

Spolek SK Markvartovice provozuje sport - fotbal a velké úsilí věnuje také zapojování dětí a mládeže do těchto sportovních aktivit. Spolek se aktivně zapojuje i do dalších sportovních akcí napříč generacmi. Svou činností kladně prezentuje sport a zdravý životní styl.

Spolek Osada Menfen Markvartovice

Spolek Menfen organizuje sportovní a kulturní činnost nejen pro své členy, ale také pro širokou veřejnost.

Spolek rybáři a přátelé koridoru

Hlavní činností spolku je podpora rybářství a kladného vztahu k přírodě se zaměřením na podporu a rozvoj jak rekreačního rybolovu, tak i sportovního rybolovu.

Spolek rybářů Markvartovice

Členové spolku se věnují sportovnímu chovu ryb a dalším činnostem s tím souvisejících.

Werichovci, z.s.

Posláním spolku je sdružovat věkem či duchem mladé vyznavače inteligentní srandy a děl Voskovece, Wericha a Ježka. Usilovně šířit jejich umělecké i humanistické poselství především mezi dětmi a mládeží.

ZO ČZS /zahrádkářů/

Občanské sdružení zájemců o pěstování ovoce, zeleniny, okrasných dřevin, révy vinné a květin pro vlastní potřebu a potěšení. Hlavní činností sdružení je moštování ovoce, přednášky, předávání nových poznatků, pořádání tématických zájezdů pro členy a širokou veřejnost.

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15
2
16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Překlad (translations)

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15
2
16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Předpověď počasí

dnes, pátek 14. 6. 2024
zataženo 21 °C 8 °C
sobota 15. 6. slabý déšť 24/14 °C
neděle 16. 6. déšť 23/14 °C
pondělí 17. 6. slabý déšť 19/13 °C